Organizuoti
diskusiją

Turite idėją, kuri gali įkvėpti diskusiją? Ar jūsų tema aktuali Lietuvai ar tam tikrai visuomenės grupei? Ar ji sprendžia ar kelia svarbias problemas, ieško atsakymų bei galimų sprendimų būdų? Ar ji skatina dialogą ir atveria naujas perspektyvas? Kviečiame diskutuoti apie švietimą, ekonomiką, sveikatą, visuomenės gerovę, demokratiją, užsienio politiką, technologijas, verslą, sportą, kultūrą ir dar daugiau! BŪTENT! yra atvira platforma, kurioje kiekvienas gali inicijuoti prasmingus pokalbius ir prisidėti prie visuomenės sąmoningumo augimo.

Dalyvaukite BŪTENT! kurdami diskusijas ir leiskite idėjoms sklisti!

Turite idėją, kuri gali įkvėpti diskusiją? Ar jūsų tema aktuali Lietuvai ar tam tikrai visuomenės grupei? Ar ji sprendžia ar kelia svarbias problemas, ieško atsakymų bei galimų sprendimų būdų? Ar ji skatina dialogą ir atveria naujas perspektyvas? Kviečiame diskutuoti apie švietimą, ekonomiką, sveikatą, visuomenės gerovę, demokratiją, užsienio politiką, technologijas, verslą, sportą, kultūrą ir dar daugiau! BŪTENT! yra atvira platforma, kurioje kiekvienas gali inicijuoti prasmingus pokalbius ir prisidėti prie visuomenės sąmoningumo augimo.

Dalyvaukite BŪTENT! kurdami diskusijas ir leiskite idėjoms sklisti!

Paraškas galima teikti nuo 2025 m. vasario 10 d.

Diskusijų organizatoriams

Diskusijos organizatorius yra atsakingas už visą savo diskusijos (60 min) turinį ir eigą. Tai reiškia, kad jis:

  • Kuria diskusijos temą, struktūrą ir scenarijų;
  • Pasirenka ir kviečia dalyvius, pranešėjus bei moderatorių;
  • Užtikrina, kad diskusija būtų aktuali, įtraukianti ir skatinanti konstruktyvų dialogą.

Tuo tarpu BŪTENT! komanda rūpinasi visais techniniais ir infrastruktūriniais aspektais:

  • Scenos ar palapinės paruošimu;
  • Ekranų, garso sistemos ir kitų technologijų užtikrinimu;
  • Kėdžių žiūrovams išdėstymu ir patogumu;
  • Bendrąja festivalio infrastruktūra, kuri leidžia sklandžiai vykti visoms diskusijoms.

Svarbu, kad diskusijų organizatoriai glaudžiai bendradarbiautų su festivalio komanda, kad būtų suderinti visi svarbūs aspektai, užtikrinta kokybiška diskusijų patirtis visiems dalyviams ir sklaida apie rengiamą diskusiją.

Ar reikia mokėti už diskusijų organizavimą festivalio metu?

Diskusijų festivalis BŪTENT! yra atviras ir dalyviams nemokamas renginys, todėl visos jo organizavimo išlaidos padengiamos iš festivalio mecenatų, partnerių paramos, aukų, dotacijų bei diskusijų ir veiklų organizatorių įnašų.

Jūsų finansinis įnašas yra svarbi festivalio dalis, padedanti užtikrinti sklandžią renginio eigą – nuo scenų ir techninio aprūpinimo iki bendro festivalio kokybės ir geros lankytojų patirties. Kiekvienas organizatorių indėlis prisideda prie šio unikalaus renginio gyvybingumo ir tęstinumo.

Įnašo dydis priklauso nuo pasirinktų techninių galimybių:

  • 1.000 EUR + PVM – diskusija ar renginys BŪTENT! suteiktoje scenoje, be transliacijos ir įrašo.
  • 1.200 EUR + PVM – diskusija ar renginys BŪTENT! suteiktoje scenoje, su transliacija ir įrašu, leidžiančiais pasiekti platesnę auditoriją ir palikti ilgalaikį įrašą.

Lankstumas ir galimybės

Fiziniai asmenys ir socialinės įmonės, siekiančios prisidėti prie festivalio diskusijų, gali kreiptis dėl nuolaidos ar nemokamo dalyvavimo – tam tereikia pažymėti šį pasirinkimą paraiškos formoje. Festivalio komanda atsižvelgs į jūsų situaciją ir, esant galimybei, padės rasti tinkamą sprendimą.

💡 Kodėl svarbu prisidėti?

  • Tai padeda užtikrinti, kad festivalis išliktų nepriklausomas, atviras ir kokybiškas.
  • Finansinis įnašas leidžia aprūpinti diskusijų erdves profesionalia technika ir patogia aplinka dalyviams bei žiūrovams.
  • Kartu kuriame erdvę, kurioje idėjos gali sklisti laisvai ir pasiekti plačią visuomenę.

Festivalis BŪTENT! yra bendruomenės kuriama platforma, kurioje kiekvienas įnašas – idėjomis, laiku ar finansais – prisideda prie reikšmingų pokalbių ir pokyčių skatinimo. Kviečiame prisijungti ir būti šios diskusijų kultūros dalimi!

 

Svarbu apsvarstyti prieš teikiant paraišką dėl dalyvavimo programoje

Kas gali teikti paraiškas?

Diskusijas gali organizuoti tiek fiziniai asmenys, tiek organizacijos. Rekomenduojame paraiškoje nurodyti bendradarbiavimo partnerius, su kuriais kursite diskusiją ar renginį – tai gali sustiprinti temą ir padidinti renginio įtaką.

Formatas

Jūsų pasirinkta tema gali būti bet kokia – nėra jokių apribojimų. Diskusijos ar renginio formatas taip pat priklauso tik nuo jūsų kūrybiškumo.

Pavyzdžiai iš viešojo sektoriaus: viešos diskusijos apie miestų plėtrą, eismo reguliavimą, ar gyventojų dalyvavimą sprendimų priėmime. ✅ Ekonomikos sritis: diskusijos apie verslo tvarumą, dirbtinio intelekto poveikį darbo rinkai, ar finansinio raštingumo svarbą. ✅ Socialinės temos: renginiai apie lygybę, pilietinį aktyvumą, ar psichinės sveikatos iššūkius visuomenėje. ✅ Darbo aplinka: pokalbiai apie darbo kultūrą, vadovavimo pokyčius, ar emocinį intelektą komandoje.

Festivalio lankytojai itin vertina diskusijas ir renginius, kuriuose gali aktyviai įsitraukti – pavyzdžiui, interaktyvias dirbtuves, gyvus debatus ar praktinius užsiėmimus.

Kiek paraiškų galiu teikti?

Galite pateikti neribotą skaičių 1 valandos trukmės renginių ar diskusijų paraiškų. Tačiau, siekiant užtikrinti kuo didesnę diskusijų organizatorių ir temų įvairovę, bus patvirtinta tik viena pateikta diskusija ar renginys.

Politinis neutralumas

Siekdami išlaikyti festivalio politinį neutralumą, dalyvauti politinėms partijoms bus leidžiama tik tuo atveju, jei bent trys skirtingos partijos pateiks kokybiškas ir atrinktas paraiškas. Jei bus pateiktos ar atrinktos mažiau nei trys kokybiškos paraiškos, visos bus atmestos.

Paraiškos reikalavimai

Diskusijų ar renginių organizatoriai turi pateikti aiškų idėjos ir formato aprašymą bei numatytus pranešėjus ir moderatorius. Aiškiai suformuluota paraiška padidina atrankos galimybes.

Diskusijos ar renginio kalba

Jei renginys bus vedamas užsienio kalba, organizatoriai patys turi pasirūpinti vertimu į lietuvių kalbą, kad visi festivalio dalyviai galėtų pilnavertiškai dalyvauti

Kaip atrenkamos paraiškos ir kaip sudaroma festivalio programa?

Kurdami festivalio programą, visuomet skiriame didelį dėmesį tam, kad BŪTENT! atspindėtų temų ir nuomonių įvairovę, užtikrintų skirtingus renginių ir diskusijų formatus bei atstovautų įvairias visuomenės grupes.

Atsižvelgiant į ribotą galimų renginių ir diskusijų skaičių, kviečiame pareiškėjus bendradarbiauti su kitomis organizacijomis ir nurodyti šiuos partnerius paraiškoje. Tai gali padėti stiprinti diskusijų kokybę ir skatinti platesnį visuomenės įsitraukimą.

Svarbiausias atrankos kriterijus – pateiktos paraiškos turinys ir kokybė. Labiausiai vertiname aiškiai suformuluotą renginio ar diskusijos tikslą, temą ir aprašymą. Skatiname paraiškas rašyti trumpai, aiškiai ir koncentruotai, pabrėžiant diskusijos aktualumą ir poveikį. BŪTENT! nėra vieta komercinei reklamai – čia laukiame tik visuomenės gerovei skirto turinio.

Paraiškas vertins festivalio turinio komisija, organizatoriai ir partneriai, siekdami užtikrinti, kad programa būtų aktuali, įtraukianti ir atspindinti festivalio vertybes.

Paraiškų atrankos procesas

Festivalio diskusijų ir renginių skaičius yra ribotas, todėl visi dalyviai bus atrenkami konkurso būdu. Atrankos tikslas – užtikrinti temų įvairovę, kokybę ir aktualumą, atspindint skirtingas visuomenės grupes bei požiūrius.

Paraiškų teikimo laikotarpis ir vertinimas

📅 Paraiškos gali būti teikiamos nuo 2025 m. vasario 10 d. iki 2025 m. gegužės 31 d. imtinai.

📝 Pateiktas paraiškas vertins specialiai sudaryta festivalio turinio komisija, organizatoriai ir partneriai, siekdami atrinkti labiausiai įtraukiantį ir kokybišką turinį.

🔄 Vertinimo procesas vyks kas mėnesį, todėl anksti pateiktos paraiškos gali turėti didesnes galimybes būti įtrauktos į programą. Organizatoriai, kurių diskusijos ar renginiai bus įtraukti į festivalio programą, apie tai bus informuojami iškart po patvirtinimo.

📢 Galutiniai konkurso rezultatai Visi dalyviai apie paraiškų konkurso rezultatus bus informuoti ne vėliau kaip 2025 m. birželio 15 d.

Per 2 savaites nuo organizatoriaus informavimo pasirašoma sutartis, neįvykdžius sutarties sąlygų vieta perleidžiama kitam dalyviui.

Festivalio tikslas – sukurti atvirą, įtraukiančią ir kokybišką diskusijų platformą, todėl kviečiame atsakingai parengti paraiškas, atsižvelgiant į pateiktų temų aktualumą ir originalumą!

Susipažinkite su diskusijų festivalio BŪTENT! principais

Pagarbus dialogas, tolerancija ir empatija.

Diskusijos vyksta pagarbiai, net ir nesutariant, skatinant konstruktyvų keitimąsi nuomonėmis. Nuomonių ir patirčių įvairovė vertinama kaip esminė dialogo dalis.

Atvirumas ir įtrauktis.

Festivalis atviras visiems, skatina įvairialypį dalyvavimą ir skirtingas perspektyvas.

Sprendimų paieška.

Kritika derinama su siūlymais, orientuojantis į pažangą ir bendradarbiavimą.

Diskusija grindžiama argumentais, o ne autoritetu.

Diskusijos remiasi pagrįstais argumentais ir įrodymais, o ne autoritetu ar galios santykiais.

Aktyvus klausymasis.

Klausymasis ir kitų požiūrio supratimas yra tokie pat svarbūs kaip ir savo nuomonės išsakymas.

Ne vieta reklamai.

BŪTENT! nėra vietos reklamai – čia pateikiamas tik visuomenės gerovei skirtas turinys.

 

Diskusijos organizavimui kviečiame susipažinti Diskusijų kūrėjo gidu.

Paraškas galima teikti nuo 2025 m. vasario 10 d.