Po Covid 19 sukeltos priverstinės pertraukos sugrįžtantis diskusijų festivalis „Būtent!“ jau ketvirtąjį kartą kvies į Birštoną. Rugsėjo 2–3 dienomis vyksiančio festivalio dalimi gali būti kiekvienas prisidėdamas kuriant diskusijų programą. Tai galima padaryti iki gegužės 20 d. užpildant formą www.diskusijufestivalis.lt

Tūkstančius dalyvių iš visos Lietuvos suburiantis visuomeniškų piliečių, verslo, mokslo, meno, kultūros, nevyriausybinių organizacijų atstovų susitikimas ir šiemet į Birštoną kviečia atvykti visus aktualioms diskusijoms neabejingus žmones.

Savo diskusijų temas siūlyti bei iškelti klausimus organizatoriai skatina visuomenę. „Koronaviruso pandemijai privertus padaryti pertrauką, sugrįžtame su naujomis idėjomis ir temomis. Vienas iš pagrindinių diskusijų festivalio „Būtent!“ tikslų yra parodyti, kad svarbūs sprendimai yra neatsiejami nuo požiūrių įvairovės bei skirtingų visuomenės nuomonių įtraukimo į svarstymą.

Neabejotinai bus paliestos ir visos aktualios temos – negalime tylėti, nematyti ir negalvoti apie tai kas svarbiausia, o tik diskutuojant ir kalbantis yra pasiekiami geriausi sprendimai. Norime, kad Lietuvoje įsitvirtintų atvira erdvė diskusijoms, kuri prisidėtų prie vieningos ir pažangios visuomenės kūrimo bei ugdytų diskusijų įgūdžius ir leistų išgirsti skirtingas visuomenės grupes“, – kalbėjo diskusijų festivalio organizatorius Arnas Marcinkus.

Anot pašnekovo, aukšta diskusijų kultūra padeda ne tik priimti sprendimus, kurie tampa ryžtingų veiksmų pradžia, tačiau gelbėja ir ieškant sutarimo dėl valstybės raidos prioritetų.

Birštono savivaldybės merės Nijolės Dirginčienės teigimu, tradicija jau tapęs festivalis yra tikra miesto šventė, todėl sugrįžimas po pandemijos yra itin laukiamas. „Džiaugiamės, kad festivalis Birštone vyksta eilę metų. Šio svarbaus visuomenei renginio sugrįžimas yra simboliška ir svarbi naujo etapo pradžia. Tikiu, kad pirmąjį rugsėjo savaitgalį Birštone susirinks ne tik visi ištikimiausi „Būtent!“ dalyviai, tačiau festivalis taps ir nauju traukos centru tiems, kurie jį dar tik atranda“, – kvietė N. Dirginčienė.

Festivalis „Būtent!“ yra vienas iš 9 Šiaurės ir Baltijos šalių demokratijos festivalių šeimos narių ir Tarptautinės demokratijos festivalių asociacijos steigėjų. Visiems atvirą ir nemokamą diskusijų festivalį „Būtent!“ inicijuoja viešoji įstaiga „Visos idėjos“. Festivalio mecenatai – Britų taryba, „Swedbank“ ir „Telia“, renginio miestas – Birštonas.

Diskusijų temas ar veiklas festivaliui siūlyti kviečiama iki gegužės 20 d. užpildant anketas www.diskusijufestivalis.lt