Ketvirtąkart vyksiančio diskusijų festivalio „Būtent!“ partneriu tapo tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“. Renginys vyks rugsėjo 2-3 dienomis Birštone, tai – vienintelis šalyje organizuojamas diskusijų festivalis. „Ignitis grupė“ ir festivalį „Būtent!“ sieja misija kurti atvirą, inovatyvioms idėjoms ir partnerystei palankią aplinką.

„Viena mūsų pagrindinių vertybių yra atvirumas, todėl tiek Grupės viduje, tiek ir bendraudami su bendruomenėmis ir partneriais, skatiname dialogą ir kokybiškas diskusijas. Tokias, kuriose siekiama ne tik įpiršti savo nuomonę, bet ir išgirsti kitų argumentus bei rasti bendrą, visiems geriausią sprendimą. Šiame festivalyje diskusijų metu gimstančios idėjos virsta sprendimais ir svarbiais projektais, todėl norime skatinti žmones pasiekti abipusį sutarimą ir supratimą, nes tai yra pirmasis žingsnis esminių pokyčių link“, – apie partnerystę atsiliepia „Ignitis grupė“ ryšių su visuomene vadovas Artūras Ketlerius.

Vienas iš festivalio organizatorių Arnas Marcinkus džiaugiasi, kad renginys sulaukia vis daugiau palaikymo.

„Šis festivalis – nemokamas, o jo kuriama pridėtinė vertė, skatinant visuomenės įsitraukimą spręsti aktualius klausimus, yra išties nemaža. Esame dėkingi partneriams, padedantiems įgyvendinti šį projektą ir drauge skatinti visuomenės aktyvumą. Vienas iš pagrindinių festivalio tikslų yra parodyti, kad svarbūs sprendimai yra neatsiejami nuo požiūrių įvairovės bei skirtingų visuomenės nuomonių įtraukimo į svarstymą. Šio festivalio dalimi gali tapti kiekvienas – visai neseniai kvietėme žmones siūlyti diskusijų temas, iš kurių atrinkome penkiolika, kuriomis bus diskutuojama rugsėjo mėnesį vyksiančiame renginyje. Iš viso šių metų festivalyje numatyta beveik 100 diskusijų – renginio svečių lauks pokalbiai tokiomis temomis, kaip civilinė sąjunga, pramonės revoliucija, emocinė sveikata darbe, nepastebėtos neliks ir šių dienų aktualijos, tokios kaip karas Ukrainoje“, – apie festivalį pasakoja A. Marcinkus.

Diskusijų festivalis „Būtent!“ pirmąkart įvyko 2017 m., o šiemet grįžta į Birštoną po dvejų metų priverstinės pertraukos dėl COVID-19 pandemijos. Festivalis jungia visuomeniškus piliečius, verslo, mokslo, nevyriausybines organizacijas bei politikos atstovus. Tai – atviras, nepolitinis, nemokamas renginys, kurio tikslas – skatinti šalyje diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, toleranciją skirtingiems požiūriams, pilietinį įsitraukimą ir gerinti priimamų visuomenei svarbių sprendimų kokybę. Žodis „Būtent!“ atspindi tą diskusijos momentą, kai diskusijos dalyviai, pateikę savus argumentus, pasiekia abipusį sutarimą ir supratimą. Siekiama, kad festivalis taptų tokio sutarimo, nuomonės formavimo, bendros valstybės vizijos kūrimo vieta, kuri suteiks įkvėpimo realiems verslo ir politikos sprendimams.