Rugpjūčio 26 d. Birštone jau penktą kartą vyks demokratijos tradicija tapęs diskusijų festivalis „Būtent!“, šiemet lankytojus stebinsiantis ne viena reikšminga naujove. Renginys ne tik kvies įsitraukti į prasmingas diskusijas ir smagias pramogas, bet ir pristatys net 3 skirtingas mažąsias diskusijų erdves, kuriose išsamiai bus paliečiami aktualiausi klausimai 3 skirtingomis temomis. 

Tūkstančius dalyvių kasmet suburiantis festivalis „Būtent!“ – nemokamas, atviras, nepolitinis renginys, kuriame kiekvienas lankytojas neabejotinai ras patinkantį pranešėją, ekspertą, dominančią temą ar rūpinčią idėją. Šiemet festivalio diskusijų temos palies kultūros ir demokratijos santykį, socialinius tinklus, švietimą, kovą su diskriminacija kitataučių atžvilgiu, atsparumą dezinformacijai bei kitus aktualiausius klausimus. Festivalio programa bus pradėta skelbti jau netrukus. 

Kaip sako vienas iš festivalio „Būtent!“ organizatorių Arnas Marcinkus, šių metų renginys bus išskirtinis – dalyvių laukia daug reikšmingų naujovių.

„Šiais metais festivalis truks vieną dieną, o ne dvi. Sukoncentruota programa leidžia kiekvienai diskusijai skirti daugiau dėmesio ir užtikrinti dar aukštesnę jos kokybę. Be to, šių metų renginys iš rudens pradžios persikelia į vasaros pabaigą, todėl tikimės puikaus oro ir dar daugiau lankytojų, kurie galės aktyviai įsitraukti į rengiamas diskusijas: pasisakyti, užduoti klausimus, neformaliai pabendrauti su pranešėjais ir ekspertais“, – pažymi A. Marcinkus.

Palies vertybinius klausimus

Ne pirmą kartą festivalyje dalyvaujanti asociacija „Kūrybinės jungtys“ teigia, kad šiais metais diskutuoti kvies apie kultūros ir demokratijos santykį, socialinius tinklus, kritinį mąstymą. „Kultūra – mūsų visų klausimas, apie mūsų visų vertybes. Norime, kad kiekviena diskusija būtų tarpdiscipliniška ir įtrauktų kuo įvairesnius aspektus, nes kultūra neturi būti uždaryta į kokį nors skyrelį ar rėmus“, – asociacijos rengiamos programos idėjomis dalijosi „Kūrybinės jungtys“ atstovė Milda Laužikaitė. 

Be to, asociacija programos pabaigoje planuoja surengti atviros erdvės principo diskusiją, kurios metu visi galės siūlyti jiems aktualias temas, dalintis su jomis susijusiomis įžvalgomis.

Įtraukus vaidybinis formatas ir dirbtinis intelektas mokyklose

VšĮ „Vilniaus švietimo pažangos centras“ („Edu Vilnius“) festivalyje pasiūlys švietimo erdvę „MOKYKLA: SĖSK, 2.0“, apeliuodami į frazę „Sėsk, 2!“ ir kvies diskutuoti ne tik apie dabarties, bet ir apie ateities – 2.0 – mokyklos versiją.

„Manome, kad tokiame festivalyje privalo būti erdvė, skirta švietimui – temai, kuri nuolat yra visuomenės dėmesio centre ir pasirinkta kaip viena iš  vizijos „Lietuva 2050“ ašių. Švietime visada pakanka karštų temų, tačiau kviečiame kalbėti apie tas, kurios esamuoju laiku atrodo aktualiausios plačiajai visuomenei. Visą dieną diskutuosime apie emocinį klimatą mokykloje, mokytojų trūkumą, kviesime įtraukiu vaidybiniu formatu nagrinėti tėvų ir mokytojų bendravimą, klausime, kaip mokyklą keis dirbtinis intelektas“, – sako „Edu Vilnius“ direktorė Unė Kaunaitė.

Skatins išsakyti savo nuomonę

Nacionalinė nevyriausybinių organizacijų koalicijos diskusijų erdvėje „Piliečių aikštė“ bus skirta šiandienos pilietinei visuomenei aktualioms temoms nagrinėti bei skatins piliečius išsakyti ir savo nuomonę.

„Pilietiškumo ir aktyvių žmonių svarba valstybei, šiuolaikinis jauno žmogaus ir valstybės santykis, paauglystės iššūkiai ir būdai juos išgyventi, kova su diskriminacija kitataučių atžvilgiu, atsparumas dezinformacijai – tik dalis temų, kuriomis festivalio „Būtent“ lankytojai galės diskutuoti „Piliečių erdvėje“, – pasakojo Nacionalinės NVO koalicijos iniciatyvų koordinatorė Laura Tatarėlytė. 

Organizatoriai primena, kad festivalis „Būtent!“ yra šeimai draugiškas renginys. Vaikai nuo 3 metų laiką leisti galės įrengtoje vaikų erdvėje, kur juos prižiūrės profesionalūs animatoriai. Diskusijų festivalis lankytojams siūlys ne tik įsitraukti į rimtas viešas diskusijas, bet ir dalyvauti įvairiose pramoginio pobūdžio veiklose, tad dalyviai galės ne tik klausytis, bet ir smagiai bei prasmingai leisti laiką.

Festivalis jau rugpjūčio 26 d. vyks Birštono miesto centre, Vytauto parke. Daugiau informacijos apie renginį rasite čia