Rugpjūčio 26 d. Birštone jau penktą kartą vyko vienintelis šalyje diskusijų festivalis „Būtent!“. Vytauto parke nuaidėjęs renginys pritraukė daugiau nei 5 tūkst. dalyvių. Susirinkusieji čia įsitraukė į aktualiausias diskusijas kartu su Lietuvos ir užsienio ekspertais, politikais, ekonomistais, nuomonės formuotojais, nevyriausybinių organizacijų bei kitų sričių atstovais.

Kurorto vizitinė kortelė

Festivalio dalyvių dešimtyje skirtingų erdvių šeštadienį laukė net 55 diskusijos, kuriose visuomenei ir valstybei svarbiausiomis temomis diskutavo 250 kalbėtojų. Kaip pastebi vienas iš festivalio organizatorių Arnas Marcinkus, „Būtent!“ kasmet pritraukia vis daugiau naujų žmonų bei išlaiko ilgamečius draugus ir dalyvius. Be to, daugėja organizacijų, kurios siekia suteikti patį geriausią turinį ir diskusijų pagalba padėti išgirsti skirtingas nuomones svarbiausiomis temomis.

„Čia susirenka visi, kuriems svarbu, kokioje šalyje gyvename“, – tvirtina A. Marcinkus.

Savo ruožtu Birštono savivaldybės administracijos direktorė Jovita Tirvienė neslepia džiaugsmo, kad visuomenę vienijantis diskusijų festivalis jau ne pirmus metus vyko būtent šiame mieste.

„Renginys ir Birštonas džiugina savo sinergija – diskusijų festivalis „Būtent!“ jau yra tapęs viena iš kurorto vizitinių kortelių“, – pažymi J. Tirvienė.

Unikali festivalio atmosfera

Susižavėjimo festivaliu šeštadienį neslėpė ir jo dalyviai, padiskutuoti ar paklausyti skirtingų nuomonių atvykę iš įvairiausių Lietuvos miestų. Kaip sakė pirmus metus diskusijų festivalyje dalyvaujanti vilnietė, renginyje buvo gausu ne tik skirtingų diskusijų, bet ir kitokio pobūdžio veiklų, kurios tikrai neleido nuobodžiauti.

„Net negalvojau, kad čia bus tiek daug veiklos ir užsiėmimų, o ne tik diskusijų įvairiomis temomis. Net ir augintiniams skirta atskira zona“, – stebėjosi vilnietė ir pridūrė, kad didžiausią įspūdį jai paliko interviu su premjere Ingrida Šimonyte.

Susirinkusieji išskyrė, kad žavesį kelia unikali festivalio atmosfera ir galimybė sutikti daug pažįstamų veidų. Dalyviai taip pat akcentavo, kad diskusijų metu išgirstas idėjas galima aptarti ir su šalia stovinčiais nepažįstamais žmonėmis, o tai kuria puikią bendrą festivalio nuotaiką.

„Esu buvęs panašiame festivalyje Latvijoje, – kalbėjo jau ketvirtus metus į „Būtent!“ atvykstantis vilnietis. – Latvijoje jis gal dvigubai didesnis, bet čia įdomiau. Čia susirenka žmonės, kurių labai įdomu paklausyti, o temos paliečiamos tos, kurios yra aktualiausios šiuo metu.“

Be to, dalyviai išskyrė ir patogų Vytauto parke vykstančio festivalio išplanavimą.

„Patinka pats erdvių išplanavimas. Palapinėse labai gerai girdisi, o erdvės išdėstytos pakankamai plačiai, jų daug. Prie kiekvienos diskusijų palapinės yra iškabos, stendai, – sakė pirmus metus į festivalį atvykusi kaunietė. – Sugrįšiu ir kitąmet.“

Žymūs pranešėjai ir aktualiausios diskusijų temos

Šių metų festivalyje diskusijas buvo paruošusios įvairiausių sektorių organizacijos: nuo kelionių agentūrų iki ambasadų ir nevyriausybinių organizacijų. Dalyviai buvo kviečiami klausyti ar įsitraukti į diskusijas apie lyčių lygybę, vaikų auginimą, dirbtinį intelektą, inovacijas, ateities maistą, emocinę sveikatą, medijų raštingumą, geopolitiką ir ekonomiką, sovietinę atmintį, aktualijas švietimo srityje bei daugelį kitų svarbių temų.

Festivalio diskusijose buvo galima išgirsti ekonomisto Nerijaus Mačiulio, Seimo pirmininkės Viktorijos Čmilytės-Nielsen, eurokomisaro Virginijaus Sinkevičiaus, pilietiškumo ugdytojos Lukos Lesauskaitės, tinklaraštininko Skirmanto Malinausko, fotografės ir nuomonės formuotojos Neringos Rekašiūtės, psichiatro Eugenijaus Laurinaičio, vaizdo tinklaraštininko Paul De Miko, muzikos prodiuserio Lauro Lučiūno, žurnalistės Ugnės Siparės bei daugelio kitų Lietuvoje gerai žinomų ekspertų įžvalgas visuomenei svarbiausiomis temomis.

Susirinkusieji turėjo galimybę gyvai pasiklausyti specialaus interviu su premjere Ingrida Šimonyte, o festivalyje taip pat apsilankė savo šalyse garsūs pranešėjai iš Suomijos, Danijos, Norvegijos ir Švedijos.

Nuo pat ryto diskusijų įvairiausiomis temomis klausę ir į jas įsitraukę dalyviai vakare šoko ir dainavo festivalį vainikavusiuose Monikos Linkytės bei LRT OPUS koncertuose.