Šiaurės šalyse ir Baltijos regione diskusijų festivalių sezonas – ir vėl intensyvus

2019-02-03

Diskusijų ir demokratijos festivaliai – jau įsitvirtinusi tradicija ne tik juos pradėjusiose šalyse, tokiose kaip Švedija, bet ir plačiau Europoje plintanti idėja. Šiemet planuojama surengti devynis tokius festivalius – tarp jų ir trečius metus Lietuvoje, Birštone, rugsėjo pirmąjį savaitgalį organizuojamą diskusijų festivalį „Būtent!“.  

 

Visus devynis festivalius jungia demokratijos festivalių platforma (Democracy Festival Platform), skirta dalintis patirtimi ir gerąja praktika tarpusavyje, taip pat – skatinti panašias, demokratijos ir diskusijų kultūrą palaikančias bei stiprinančias, iniciatyvas kitose šalyse. Jauniausias demokratijos festivalių platformos narys – pernai pirmą kartą Belgijoje suorganizuotas demokratijos festivalis. Per praėjusiais metais vykusį demokratijos festivalių sezoną šių festivalių lankytojams buvo pasiūlyta per 8000 įvairaus formato įtraukiančių renginių.

 

Demokratijos festivalių platformos renginiai yra atviri visiems, tad kviečiame susipažinti su demokratijos festivalių kalendoriumi ir galbūt apsilankyti viename iš kaimyninių renginių:

 

Folkemodet Danijoje Birželio 13 – 16 d.
Sarunu Festivalis LAMPA Latvijoje Birželio 28 – 29 d.
Almedalsveckan Švedijoje Birželio 30 d. – liepos 7 d.
SuomiAreena Suomijoje Liepos 15 – 19 d.
Arvamusfestival Estijoje Rugpjūčio 9 – 10 d.
Arendalsuka Norvegijoje Rugpjūčio 12 – 17 d.
Diskusijų festivalis „Būtent!“ Lietuvoje Rugsėjo 6 – 7 d.
LYSA Islandijoje Rugsėjo 6 – 7 d.
JUBEL, Europos demokratijos festivalis Rugsėjo 22 – 24 d.