Rugsėjo 4–5 dienomis Birštone vyksiantis diskusijų festivalis „Būtent!“ skelbia apie kvietimo inicijuoti festivalio temas ir veiklas pratęsimą iki gegužės 6 d. Skirti daugiau laiko temų inicijavimui nuspręsta dėl pasaulyje siaučiančio COVID-19 viruso ir visoje Lietuvoje įvesto karantino, kuris daugeliui atnešė nenumatytų iššūkių.

Tai galimybė visiems neabejingiems šalies ateičiai, kurie nori pristatyti savo idėją, išsakyti poziciją ar iškelti diskusinių klausimų. Diskusijų temas ar veiklas festivaliui siūlyti kviečiama užpildant anketas.

Pasibaigus diskusijų inicijavimo procesui, atvirojo konkurso metu pasiūlytos diskusijos, veiklos bei jas pristatyti festivalyje pasirengę asmenys ar organizacijos bus paskelbtos puslapyje www.diskusijufestivalis.lt.

Jau ketvirtą kartą vyksiantis festivalis, pernai Birštone sulaukė 8 000 lankytojų, ir tradiciškai kvies visuomeniškus piliečius: verslo, mokslo, kultūros, nevyriausybinių organizacijų, politikos atstovus ir visus besidominčius festivalio temų įvairove. Diskusijų festivalio lankytojų Birštone lauks daugiau nei 100 diskusijų svarbiomis Lietuvai ir visuomenei temomis, o šeimoms ir patiems mažiausiems dalyviams tradiciškai bus rengiama speciali programa.

Diskusijų festivalis „Būtent!“ siekia parodyti, kad svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo juos svarstant. Aukšta diskusijų kultūra padeda visuomenei susitarti dėl valstybės raidos prioritetų ir lemia geresnę priimamų sprendimų kokybę. Renginys prisideda prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdo diskusijų, įsiklausymo kultūrą ir toleranciją kitai nuomonei bei požiūriui. Festivalis „Būtent!“ yra vienas iš 9 Šiaurės ir Baltijos šalių demokratijos festivalių šeimos narių ir Tarptautinės demokratijos festivalių asociacijos steigėjų. Visiems atvirą ir nemokamą diskusijų festivalį „Būtent!“ inicijuoja viešoji įstaiga „Visos idėjos“. Festivalio mecenatai – Britų taryba, „Swedbank“ ir „Telia“, renginio miestas – Birštonas.