Naujiena! Bendraminčių erdvė – Tavo idėjoms ir naujoms pažintims

2019-08-27

Šiemet diskusijų festivalis „Būtent!” pristato naujovę – Bendraminčių erdvę. Tai jauki erdvė festivalio teritorijoje, kur festivalio lankytojai galės megzti naujas pažintis pagal interesų sritis ir pabendrauti su kitais festivalio dalyviais asmeniškai aktualia tema.

„Siekiame sudaryti galimybę bet kuriam festivalio lankytojui pasidalinti tema, kuria domisi ir užmegzti naujų pažinčių,“ – sako Arnas Marcinkus, vienas iš renginio organizatorių.

 

 

Ar tai alternatyva diskusijų programai, tik diskusijas inicijuoja čia pat renginyje esantys jo dalyviai?

Kadangi per dvi festivalio dienas Bendraminčių erdvėje gali įvykti iki 30 pokalbių, kurių kiekvieno trukmė – 30 min., tai tikrai galima pavadinti papildoma festivalio programa! O pokalbių temas galima inicijuoti iš anksto (jau DABAR!) ir festivalio metu.

 

Kaip festivalio dalyviai sužinos apie temą, kurią galvoju pristatyti Bendraminčių erdvėje?
Temos dar iki renginio bus skelbiamos festivalio interneto svetainėje ir „Facebook“ paskyroje, renginio metu jas anonsuosime informaciniame ekrane, kuris bus matomas visiems festivalio lankytojams.

 

Kiek žmonių gali tilpti Bendraminčių erdvėje?

Bendraminčių erdvė bus įrengta nedidelėje palapinėje, ją atpažinti galima bus iš užrašo „Bendraminčių erdvė“. Viduje bus stalas ir apie 10 sėdimų vietų (stovinčių gali tilpti gerokai daugiau), informacinis ekranas su anonsuojamais pokalbių autoriais, temų pavadinimais ir laikais. Erdvėje budės koordinatorius, kuris pasitiks temos iniciatorius ir dalyvius, fiksuos naujas siūlomas temas.

 

Ko reikia, kad galėčiau pasinaudoti Bendraminčių erdve temai, kuria domiuosi, pristatyti?

Laisvo pusvalandžio Bendraminčių erdvės programoje! Jei tik jis yra, bet kuris festivalio lankytojas gal įrašyti savo pokalbio temą.

 

Kam visgi skirta šį Bendraminčių erdvė?
Kiekvienam festivalio lankytojui – ir kaip klausytojui, ir kaip temos pristatytojui. Tarkime, domiesi astrofizika, senoviniu kinu, vertikaliais sodais ar geopolitika? Dalyvauji triatlono varžybose ar piligriminėse kelionėse? Neseniai aplankei ar ketini aplankyti įdomią šalį? O gal tiesiog perskaitei labai įdomią knygą ir nori ją aptarti? Siūlyk savo temą pokalbiui Bendraminčių erdvėje ir užmegzk naujų pažinčių!

 

Ką galiu padaryti jau dabar?

1. Peržvelk pasiūlytas temas, išsirink patikusią, ateik ir bendrauk.

ARBA

2. Jei turi temą, kuria gyveni ir ja domiesi, ateik ja pasidalinti ir susipažink, su tais, kuriems ši tema irgi svarbi. Tereikia parašyti laišką el. paštu rasa@diskusijufestivalis.lt ir paminėti Vardą, Pavardę, kontaktinį tel. Nr., trumpai prisistatyti bei įvardinti temos pavadinimą ir 2 sakiniais ją aprašyti.

 

Ką svarbu prisiminti renginio metu?
Pokalbio iniciatorius ir pašnekovai, besidomintys jo siūloma tema, susitiks Bendraminčių erdvėje sutartu laiku. Svarbu nepavėluoti! Ir turiningai pabendravus apsikeisti kontaktais!

 

Penktadienis, rugsėjo 6 d. 
18:00 – 18:30 Darius Borisas 
Triatlonas: kas tai, kaip, už kiek?
Triatlonas Lietuvoje populiarėja, tačiau tai vis dar itin mistifikuota sporto šaka. Kokia jos paslaptis, taisyklės, formatai ir distancijos?
18:30 – 19:00 Tomas Saliamonas 
Pradžia link bėgimo: maratonai ir laukinis trail
Daug kas norėtų pradėti bėgioti, bet nesiryžta. Nuo ko pradėti? Tikiuosi sutikti bendraminčių ir išgirsti, su kokiomis problemomis jie susiduria bėgiodami, kaip jas sprendžia, kur ieško informacijos apie bėgimą.
19:00 – 19:30 Virginija Pranckietė
Pramogų verslas mažame mieste: iššūkiai ir bendrystė su kitais verslininkais
Ketverius metus Birštone veikiantys pramogų organizatoriai susiduria su iššūkiais, kaip ir daugelis smulkių verslų regionuose. MB  „Čiulba ulba. Pramogos Birštone“ įkūrėja Virginija teigia, kad tik ieškant bendrystės su kitais smulkiais verslininkais, apjungiant jėgas, įgyvendinant bendrus projektus įmanoma siekti sėkmės. Kviečiame susiburti panašių verslų atstovus ir paieškoti sąlyčio taškų, kontaktų, kartu toliau stebinti turistus, gyventojus, svečius regionuose.
19:30 – 20:0 Jurgita Pocienė
Gausi šeima: kaip į ją žiūri visuomenė?
Ar gausi šeima  verta paramos, ar pagarbos? Kalbama apie demografinę padėtį, skatinimą šeimas auginti daugiau vaikų, tačiau gausios šeimos tampa visuomenės atstumtaisiais, „prašytojais“, sulaukiančiais kandžių replikų.
20:00 – 20:30 Agnė Nairanauskaitė
Paaugliai ir mobilieji telefonai – kiek leisti, kada drausti?
Išmaniuosius telefonus vaikai naudoja nuo pradinių klasių ir priklausomybė nuo šių įrenginių kasmet vis auga. Koks yra normalus balansas tarp naudojimo(si) ir priklausomybės išsivystymo? Kaip tėvams, netampant priešais, padėti  paaugliams suprasti, kaip protingai naudotis išmaniaisiais telefonais?
20:30 – 21:00
Virginija Dambrauskienė
Moteriški tinklai (women networks): ką jie kuria ir ką gali sukurti? 
Pasikalbėkime apie moterų organizacijas. Ar įsitraukimas į juos gali trukdyti / padėti moters karjerai?  Kaip rasti „savo“ tinklą, kaip įvertinti, ar tai nėra pseudotinklas? Kaip tapti dalimi tinklo, kuriame aktyviai dalinamasi praktika ir žiniomis, kuriama vertė, bendraujama ir bendradarbiaujama?
Būtent tokį tinklą – EWMD Lithuania – radau aš, kviečiu ir Tave padiskutuoti, ką gero galime sukurti Lietuvoje, naudojantis tarptautiniu tinklu.
21:00 – 21:30 Vieta Tavo temai!
Šeštadienis, rugsėjo 7 d. 
11:00 – 11:30 Vieta Tavo temai!
11:30 – 12:00 Vilius Šlapelis
Koks švietimo vaidmuo Afrikoje ir kaip jį pagerinti?
Daugelis Afriką įsivaizduoja kaip nesaugų, pilną ligų, skurdų žemyną. Spalio 1 d. išvyksiu kelionei po pasaulį ir sieksiu išsiaiškinti, ar tai tiesa. Vietinius vaikus mokysiu anglų kalbos ir bendraudamas sieksiu pažinti tikrąją Afriką, svarstysiu, kaip pagerinti švietimo būklę ir kokia technologijų įtaka šiai pažangai. Ateikite, besidomintys kelionėmis, savanoriavimu, Afrika, švietimu, technologijomis.
12:00 – 12:30 Vaida Svinkūnienė
Santykiai – meilė, liga ar priklausomybė? Kaip pasirinkti ir neapsirikti?
Patsidalinsiu patirtimi, kaip moteris ir „Skaudžių santykių centro“ vadovė, konsultuojanti moteris, išgyvenančias skaudžius, priklausomus, toksiškus santykius. Sveiki santykiai nėra darbas. Tai – visiškas komfortas ir malonumas kartu. Toksiški, pavojingi santykiai – tai nuolatinis darbas, „perdarinėjant“ ir gerinant save bei tikintis, kad kada nors arba jau tuoj viskas pasikeis. O kaip yra Jūsų santykiuose – jie sveiki ar toksiški?
12:30 – 13:00 Vilma Drazdauskienė 
Vaikų užimtumas vasarą: kaip turiningai praleisti laiką?
Vaikui atostogos, o tau reikia į darbą. Ką daryti, kad vaikas visą dieną nesėdėtų prie išmanių renginių ar TV? Kaip užtikrinti kūrybingą laisvalaikį? Kaip išrinkti tinkamą stovyklą ir nepasimesti pasiūlymų gausoje? Padiskutuokime ir pasidalinkime patirtimi apie vasaros stovyklas, kuriose jūsų atžalos praleido turiningą laisvalaikį, bei kitas prasmingai leidžiamo laiko alternatyvas vasarą.
13:00 – 13:30 Vilius Raišuotis
Kaip nemokamai apkeliauti Europą, kai tau 18?
Pasikalbėkime, kaip saugiai, be didelių sunkumų ir taupant pinigus apkeliauti Europą, kai tau 18 metų? Ši tema ypač aktuali jauniems žmonėms, kurie planuoja ar norėtų keliauti traukiniais. Esu buvęs Jaunimo Europos komandos narys, šiemet baigęs mokyklą ir kartu su draugų kompanija pasinaudojęs DiscoverEU galimybe gauti nemokamą traukinio bilietą kelionei po Europą.
13:30 – 14:00 Renata Šišlienė
Būti „paauglėjančio“ vaiko tėvu: auklėjimo iššūkiai ir sprendimo būdai
Su kokiais auklėjimo iššūkiais susiduriame mes – tėvai, kaip susikalbame su paauglėjančiais savo vaikais, ką leidžiame, ką draudžiame? Jei „paaugliukas“ neklauso, kokius auklėjimo metodus naudojame, pasitikime ar nuolat stebime? Labai norėčiau, kad dalyviai  įsitrauktų į diskusiją, pasidalintų savo patirtimi, kad kiekvienas iš diskusijos išsineštų realią naudą ir vertę,  kuri galbūt padėtų išspręsti iškilusiais problemas šeimoje.
14:00 – 14:30 Juozas Lakis
Lietuvos vizijos gaivinimas jubiliejiniams renginiams pasibaigus
Valstybės idėja ir jos prekinis ženklas: kodėl tai aktualu po jubiliejinių minėjimų? Kada idėja turi galią? Kviečiu diskutuoti, kada idėja turi galią, pasvarstyti apie valstybinio sąmoningumo lygmenį – kokie mes esame? – bei pakalbėti apie istorinę atmintį, socialinį dialogą, konfliktų sprendimo mechanizmus, daugumos ryšius su socialinėmis ir kultūrinėmis mažumomis.
14:30 – 15:00 Valdas Kančauskas
Ypatingi vaikai: jie – ne kitokie, jie – ypatingi!
Šios diskusijos tikslas – viešinti vaikų su negalia galimybes, nešti į visuomenę pozityvią informaciją, ieškoti šviesos ir vilties, puoselėti empatiją, bendruomeniškumą ir toleranciją. Mano iniciatyva festivalio dangų papuoš simbolinis ir išskirtinis šventės akcentas – „Laimės aitvaras iš Angelų sodų“: tai unikalios vektorinės tapybos kūrinys „Gėlės iš Angelų sodų“, perkeltas ant didžiulio 72 m2 dydžio aitvaro-vėliavos.
15:00 – 15:30 Justinas Dabašinskas ir Edgaras Ragovskis
Elektromagnetinės bangos: ar saugi Tavo ir Tavo šeimos aplinka?
Daugybė mokslinių straipsnių, ekspertų nuomonių bei savarankiškų tyrimų rodo, jog tam tikri prietaisai, kuriais kasdien „lengviname“ savo gyvenimo kokybę, nėra  tokie saugūs: tai bevielio ryšio maršrutizatoriai, išmanieji telefonai ir daugelis kitų panašaus veikimo įrenginių. Šiandien elektromagnetinis laukas dar  vadinamas „Tyliuoju žudiku“ ir vis labiau apsupa mūsų gyvenimus. Labiausiai yra pažeidžiami maži vaikai. Pasikalbėkime, ar saugi yra Tavo ir Tavo šeimos aplinka? Ir ką daryti, kad ji taptų saugesnė?
15:30 – 16:00 Sandra Umaraitė
Kodėl deramai nereaguojama į klimato kaitą?
Klimato krizė yra didžiausia mūsų laikų problema. Didėjantis mirtingumas, vandens trūkumas, augantis skurstančių žmonių skaičius tėra keli iš daugelio klimato kaitos padarinių. Dėl jos mums gresia šeštasis masinis išnykimas – išnyks ~75% visų rūšių. Nepaisant to, nevyksta jokių didelių pokyčių mūsų ekonominėje ir politinėje sistemoje. Kviečiu padiskutuoti, kodėl taip yra ir kaip galima pasiekti pokyčių.
16:00 – 16:30 Rasa Garnionytė 
„Burning Man“: aplinkoje pėdsakų nepaliekantis festivalis
Svarstysime, ką nuveikė festivalis „Burning Man“, siekdamas ekologiškumo: tai rimtos pastangos ar tik skambūs pareiškimai? Ką festivalio meninės temos sako apie civilizacijos būklę ir jos trajektoriją? Tikimasi sulaukti klimato krizei neabejingų žmonių, kurie yra dalyvavę / ketina vykti / nori sužinoti apie „Burning Man“ ar turi idėjų, kaip galima būtų „žalias“ šio festivalio idėjas panaudoti mūsų socialinėje aplinkoje.
16:30 – 17:00 Vieta Tavo temai!
17:00- 17:30 Judita Būzytė
Mano atostogos su palapine: iššūkiai ir pamokos 
Pasidalinkime „UŽ“ ir „PRIEŠ“ apie keliones automobiliu (įsidėjus tik palapinę). Kokia jūsų patirtis? Kur keliavote su automobiliu, kuriuo metų laiku ir kur pasirinkdavote statyti palapinę? Kaip pasiruošti tokioms kelionėms? Kas labiausiai džiugina taip keliaujant ir kokius netikėtus iššūkius tenka įveikti? Diskusijoje laukiami mėgstantys tokias keliones arba jomis besidomintys.
17:30 – 18:00 Reda Paula
Ar Lietuva subrendusi tvariai madai?
Turbūt daugelis yra girdėję, jog mados pramonė yra antra pasaulyje po naftos pagal neigiamą poveikį planetai. Ši industrija yra viena iš labiausiai teršiančių aplinką ir išnaudojančių žmones. Diskusijos metu apžvelgsime, kokius mados pramonės neigiamus aspektus žinome ir kokių veiksmų gali imtis kiekvienas, siekiant pozityvių pokyčių.
18:00 – 18:30 Vieta Tavo temai!
18:30 – 19:00 Vieta Tavo temai!
19:00 – 19:30 Vieta Tavo temai!
19:30 – 20:00 Vieta Tavo temai!
20:00 – 20:30 Vieta Tavo temai!
20:30 – 21:00 Vieta Tavo temai!
21:00 – 21:30 Vieta Tavo temai!
21:30 – 22:00 Vieta Tavo temai!
22:00 – 22:30 Vieta Tavo temai!