Šiemet jau ketvirtą kartą Birštone vykti turėjusio diskusijų festivalio „Būtent!“ organizatoriai skelbia, jog dėl šiemet šalyje ir pasaulyje siaučiančio koronaviruso, kuris daugeliui atnešė nenumatytų iššūkių, festivalis yra perkeliamas į 2021 m. rugsėjo 34 d. 

Sprendimas šiemet nerengti festivalio buvo priimtas siekiant užtikrinti visuomenės saugumą: nenorint sąmoningai kurti palankią terpę virusui plisti, neskatinti jo atsinaujinimo. Organizatoriai primena, jog festivalis pernai sulaukė 8000 lankytojų, todėl siekiama nerizikuoti tiek festivalio lankytojų bei Birštono gyventojų, tiek ir pačių organizatorių komandos sveikata.

Dar viena priežastis, kodėl šiemet nuspręsta neberengti diskusijų festivalio „Būtent!” – šalyje tvyranti nežinomybė dėl renginių ateities. Festivalio kūrėjai teigia, jog „Būtent!” yra kuriamas prisidedant daugybei partnerių, įtraukiant kelis šimtus kalbėtojų, diskusijų kūrėjų, veiklų organizatorių, o šiuo metu esant tokiam neapibrėžtumui, sklandus organizavimas yra sunkiai įmanomas. 

Dar prieš mėnesį laiko festivalio organizatoriai pratęsė diskusijų temų ir festivalio veiklų atranką, suprasdami, jog daugelis organizacijų susidūrė su nenumatytais iššūkiais, tačiau galiausiai buvo nuspręsta festivalio šiemet nerengti. Dar nesibaigus temų atrankai buvo sulaukta beveik 70 skirtingų siūlomų temų, kurias siūlė įvairios organizacijos, įstaigos, verslo įmonės, pavieniai asmenys. Organizatoriai dėkoja visiems, kurie savo idėjomis diskusijų temoms šiemet prisidėjo prie festivalio kūrimo ir skatina pratęsti planuotas diskusijas kitais metais. 

Nuolat augant visuomenės susidomėjimui festivaliu, tikimasi, jog 2021 m. rugsėjo 3–4 d.„Būtent!” į Birštoną ir vėl sukvies daugybę  neabejingų šalies ateičiai piliečių, pasirengusių pristatyti savo idėjas, išsakyti pozicijas ar iškelti diskusinius klausimus. Organizatoriai renginių išsiilgusią auditoriją skatina jau dabar pasižymėti renginio datą. 

Nuo 2017 m. vykstantis diskusijų festivalis „Būtent!“ siekia parodyti, kad svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo juos svarstant. Aukšta diskusijų kultūra padeda visuomenei susitarti dėl valstybės raidos prioritetų ir lemia geresnę priimamų sprendimų kokybę. Renginys prisideda prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdo diskusijų, įsiklausymo kultūrą ir toleranciją kitai nuomonei bei požiūriui. Festivalis „Būtent!“ yra vienas iš 9 Šiaurės ir Baltijos šalių demokratijos festivalių šeimos narių ir Tarptautinės demokratijos festivalių asociacijos steigėjų. Visiems atvirą ir nemokamą diskusijų festivalį „Būtent!“ inicijuoja viešoji įstaiga „Visos idėjos“. Festivalio mecenatai – Britų taryba, „Swedbank“ ir „Telia“, renginio miestas – Birštonas.