Šiemet jau ketvirtą kartą Birštone vykti turėjusio diskusijų festivalio „Būtent!“ organizatoriai apgailestaudami skelbia, jog dėl visuomenės saugumo iššūkių diskusijų festivalis neįvyks ir yra nukeliamas į 2022-uosius metus.

2020 m. festivalyje „Būtent!“ buvo sulaukta net 8 000 lankytojų, todėl sprendimas priimtas, siekiant apsaugoti tiek „Būtent!” dalyvius ir Birštono svečius, tiek visą organizatorių komandą. „Būtent!“ komanda primena, jog festivalį kuria šimtai žmonių: partneriai, keli šimtai kalbėtojų, diskusijų kūrėjai, veiklų organizatoriai, o esant neapibrėžtumui dėl renginių ateities, sukurti nepamirštamą renginį kiekvienam iš dalyvių, tampa sunkiai įmanoma užduotimi. 

Organizatoriai nuoširdžiai dėkoja visiems, savo idėjomis prisidėjusiems prie festivalio kūrimo, ir kviečia pratęsti planuotas diskusijas 2022-aisiais! Tikimasi, jog kitais metais į Birštoną pavyks sukviesti dar daugiau neabejingų šalies ateičiai piliečių, pasirengusių pristatyti savo idėjas, išsakyti pozicijas ar iškelti diskusinius klausimus.

Nuo 2017 m. vykstantis diskusijų festivalis „Būtent!“ siekia parodyti, kad svarbūs sprendimai neatsiejami nuo požiūrių įvairovės ir skirtingų visuomenės grupių įtraukimo juos svarstant. Aukšta diskusijų kultūra padeda visuomenei susitarti dėl valstybės raidos prioritetų ir lemia geresnę priimamų sprendimų kokybę. Renginys prisideda prie demokratiškos, vieningos bei pažangios visuomenės kūrimo, ugdo diskusijų, įsiklausymo kultūrą ir toleranciją kitai nuomonei bei požiūriui. Festivalis „Būtent!“ yra vienas iš 9 Šiaurės ir Baltijos šalių demokratijos festivalių šeimos narių ir Tarptautinės demokratijos festivalių asociacijos steigėjų. Visiems atvirą ir nemokamą diskusijų festivalį „Būtent!“ inicijuoja viešoji įstaiga „Visos idėjos“. Festivalio mecenatai – Britų taryba, „Swedbank“ ir „Telia“, renginio miestas – Birštonas.