Sveiki, bičiuliai,

Penkerius metus kartu su jumis Lietuvoje sėkmingai skatinome diskusijų ir įsiklausymo kultūrą, demokratijos vertybes, toleranciją skirtingiems požiūriams ir pilietiškumą. Kartu su Jumis gerindami visuomenei svarbių sprendimų kokybę pasiekėme tikrai daug – Birštone diskutavo skirtingų požiūrių, išsilavinimo, patirčių ir vertybių žmonės, drąsiai uždavinėjo klausimus, reiškė savo nuomonę ir įsitikinimus. Žodis „Būtent!” visada atspindėjo tą diskusijos momentą, kai jos dalyviai, pateikę savus argumentus, pasiekdavo abipusį sutarimą.

Nuostabiame Birštono kurorte tradiciniu tapęs atviras ir nemokamas renginys kasmet sulaukdavo maždaug 300 pranešėjų ir 8000 dalyvių. Sklandžią renginio eigą ir aukštus dalyvių lūkesčius keldavo geranoriška partnerių iniciatyva ir savanoriškais pagrindais veikusi organizacinė komanda. Tai leido užtikrinti sklandų renginio organizavimą bei suformavo dalyvaujančių aukštus lūkesčius renginio kokybei.

Todėl šiais metais, įvertinus festivalio rengimo kaštus ir visas kitas aplinkybes, buvo priimtas labai nelengvas sprendimas – festivalis „Būtent!” neįvyks.

Daugelyje Skandinavijos, Baltijos ir kitų Europos šalių vykstantys tokio pobūdžio diskusijų festivaliai kinta ir evoliucionuoja. Kinta ir mus supanti aplinka, todėl tikime, kad diskusijų ir demokratijos festivalių idėja niekur nedings ir jau artimiausiu vėl visus mus sukvies diskutuoti svarbiausiais Lietuvai klausimais.

Dėkojame ilgamečiams festivalio partneriams ir diskusijų rengėjams, dalyviams ir moderatoriams, draugams, o taip pat visiems festivalių svečiams!

Diskusijų festivalio „Būtent!” komanda.