A. Vasiliauskas: „Kartais tai, kas įvyksta mūsų protuose po diskusijos, yra daug svarbiau nei diskusijos turinys“

2018-05-22

Pasak Britų tarybos biuro Lietuvoje direktoriaus dr. Artūro Vasiliausko, diskusijų festivalyje „Būtent!” verta apsilankyti vien dėl to, jog tai puiki proga permąstyti savo požiūrį į kai kuriuos dalykus, o galbūt net ir visiškai iš savo galvų išgyvendinti įsišaknijusias nuostatas ar stereotipus. Kad ir tokį, jog diskusijos – tai vien įtampą kelianti nuomonių kova.

„Pernai man įsiminė daugelio „Būtent!” lankytojų atsiliepimai apie tai, jog renginyje tvyrojo išties labai gera atmosfera, kurios paprastai su diskusijomis, t. y. skirtingų nuomonių susidūrimu, nesiejame. Manau, tai dėl to, kad festivalis ugdo konstruktyvių diskusijų kultūrą Lietuvoje. Jame girdėti ne vien turinčių galią ir įtaką žmonių, ne vien tų, kuriuos nuolat matome žiniasklaidoje, balsai. Čia nuomonėmis ir patirtimis, kurios gali prisidėti prie pozityvių pokyčių šalyje, dalijasi daug platesnis įdomių, kūrybiškų bei išmintingų žmonių ratas. „Būtent!“ ieško bei randa daug temų, kurios yra reikšmingos, tačiau pernelyg retai arba iš viso viešojoje erdvėje negvildenamos“, – kalba A. Vasiliauskas.

Jis įsitikinęs, kad lietuviai diskutuoti moka ir nori, tik progų ir vietų, kur susirinkti ir diskutuoti viešai  galėtų daug žmonių dar nepakanka. Todėl Britų tarybos biuras Lietuvoje jau antrus metus aktyviai prisideda prie festivalio organizavimo.

„Dažnai diskusijas suvokiame kaip varžybas dėl pergalės ar geresnio įspūdžio. Tai svarbu, bet diskusija taip pat yra galimybė jos dalyviams ir klausytojams permąstyti tai, kas aptariama, išgirsti visiškai kitokį požiūrį, kuris provokuoja naujas mintis, idėjas ir iniciatyvas. Kartais tai, kas įvyksta mūsų protuose po diskusijos, yra daug svarbiau nei pats diskusijos turinys“, – tvirtina A. Vasiliauskas.