Birštoniečiai diskutavo, ar Europa girdi mūsų balsą

2018-06-12

Birštono kurorto šventės ,,Žaliasis Birštonas ošia“ metu drauge su  Lietuvos užsienio reikalų ministerija birštoniečius ir miesto svečius kvietėme į diskusiją ,,Ar birštoniečiai kuria Europą?’’.

Apie Lietuvos piliečių interesų atstovavimą Europos Sąjungoje diskutavo Energetikos viceministrė Lina Sabaitienė, Seimo narė Rūta Miliūtė, Birštono savivaldybės merė Nijolė Dirginčienė, Lietuvos delegacijos Europos regionų komitete vadovas Arnoldas Abramavičius bei Birštono jaunimą atstovavusi Julija Zajančauskaitė.

Pašnekovai, padedami diskusiją vedusio komunikacijos eksperto Artūro Jonkaus, aptarė paradoksalią situaciją: kodėl Lietuvoje, kuri pagal visuomenės nuomonės apklausų duomenis, viena pozityviausiai vertina Europos Sąjungą, vyrauja požiūris, kad neturime įtakos ES priimamiems sprendimams. Drauge su diskusijos žiūrovais, bandyta atsakyti į klausimus, kaip praėjus 15 metų nuo įstojimo į ES vertiname narystę, ar į ES žiūrime kaip į „pinigų maišą“, ar įžvelgiame platesnių galimybių. O kaip jaučiamės patys – esame pilnateisiai nariai ar tolimi giminaičiai? Kaip ES atstovaujami Lietuvos regionai ir miestai?

 

Visa diskusija – festivalio „Facebook“ paskyroje:

https://www.facebook.com/diskusijufestivalis/videos/826498877540906/